1970’li yıllarda çekilen ve feminist uyanışı yansıtan kadın fotoğraflarını tekrar ele alan bu film, o kadınların hayatını ve devam eden değişim ihtiyacını inceliyor.
1977’de bir fotoğraf kitabı, çocukluklarındaki kültürel kısıtlamalardan kurtulup insani yönlerini tümüyle kucaklayan kadınların uyanışını yansıttı. Feministler: Onlar Ne Düşünüyordu? o fotoğrafları, o kadınları ve o zamanları anımsarken, sürekli değişime duyulan acil ihtiyacı oldukça açık biçimde ortaya koyarak modern kültürümüzü hedef tahtasına oturtuyor. Filmde Jane Fonda, Lily Tomlin, Judy Chicago ve Laurie Anderson gibi kadınlarla samimi ve çarpıcı röportajlara yer verilirken kimlik, kürtaj, ırk, çocukluk ve annelik gibi konular ele alınıyor.

Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi : 12 Ekim 2018
IMDB Puanı : 4.0/10
hdfilmseli.com Puanı : 5.2/10
Yapım : 2018
Yönetmen : Johanna Demetrakas
Oyuncular : Jane Fonda, Judy Chicago, Laurie Anderson, Lily Tomlin
Orijinal İsim : Feminists: What Were They Thinking?

İzlenme : 52 views - Yorum : 0

Klasik Disney yapımlarının izinden giderken sürükleyici bir anlatımla her yaştan seyirciyi yakalamayı başarıyor. ”Çin Seferi”, Disneynature’ın daha önce çekmiş olunan belgeseli Çin’de Doğdum isimli büyük ekran macerasının film yapımcıları ile sizi dünyanın en yoğun, ulaşılması zor ortamlarından bazılarına davet ediyor.

Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi : 2017
IMDB Puanı : 6.9/10
hdfilmseli.com Puanı : 7.4/10
Yapım : 2017
Yönetmen : Ben Wallis
Senaryo : Belirtilmemiş veya Bilinmiyor
Oyuncular : Maggie Q
Orijinal İsim : Expedition China

Akıl almaz şiddet eylemlerinin ardından, olanları kabullenemeyen iki rahip merhamet ve kedere dayalı bir dostluk kurar. 16 yıl arayla gerçekleşen iki okul trajedisi, İskoçya’daki Dunblane ve Connecticut’taki Newtown kentlerinde yaşayan iki rahibin arkadaş olmasını sağlar.

Tür : Belgesel, Tarih
Gösterim Tarihi : 28 Eylül 2018
IMDB Puanı : 6.0/10
hdfilmseli.com Puanı : 6.5/10
Yapım : 2018
Yönetmen : Kim A. Snyder
Senaryo : Belirtilmemiş
Oyuncular : Belirtilmemiş
Orijinal İsim : Notes from Dunblane: Lesson from a School Shooting

Önemli bir dava. Kadınlar için yeni bir çağ. Büyük bir siyasi hesaplaşma. Amerika’da kürtaj tartışmasına içeriden bakın. Kürtaj savunucuları ve karşıtlarıyla yapılan röportajlarla bu film, Roe-Wade davasının kararını bozmayı amaçlayan uzun soluklu siyasi kampanyaya ışık tutuyor.

Tür : Belgesel, Politik
Gösterim Tarihi : 01 Eylül 2018
IMDB Puanı : 6.5/10
Yapım : 2018
Yönetmen : Anne Sundberg, Ricki Stern
Senaryo : Belirtilmemiş
Oyuncular : Belirtilmemiş
Orijinal İsim : Reversing Roe

İzlenme : 188 views - Yorum : 0

Sekreter Jane Goodall’ın hayatının dönüm noktası, ünlü antropolog Louis Leakey’in asistanı olarak, 1960’ta Tanzanya’da şempanzeler üzerinde çalışmaya gitmesi oldu. Bilim çevreleri, kolej eğitimi almamış genç bir kadının önemli bir saha araştırmasında yer almasından çok rahatsız olmuştu. Ancak Goodall, kendini akademik olarak geliştirmeyi ve Cambridge Üniversitesi’nden doktorasını almayı başardı. Şempanzelere numara yerine isim veren Goodall, bu canlılarla sandığımızdan daha çok ortak yönümüz olduğunu ortaya çıkardı. Onların da zekaları, duyguları, karakterleri ve sosyal ilişkileri vardı.Çalışmalarından ötürü dünya çapında ödüllere layık görülen Goodall’ın yaşamı ve çalışmaları birçok kitaba ve filme konu oldu. 2017 yapımı Jane filminde onun görkemli hayatına tanıklık edeceğiz.

Tür : Belgesel, Biyografi
Gösterim Tarihi : 02 Aralık 2017
IMDB Puanı : 7.8/10
hdfilmseli.com Puanı : 7.9/10
Yapım : 2017
Yönetmen : Brett Morgen
Senaryo : Brett Morgen
Oyuncular : Jane Goodall
Orijinal İsim : Jane

Toplam 22 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...1020...Son »

Günün Filmi
En Çok Yorumlananlar
300x250 Reklam 1
Film Kategorileri
En Çok İzlenenler
300x250 Reklam 2
728x90 Alt Taraf

Türkiye'nin önde gelen film izleme siteleri arasında yer alan site sizlere güncel , aile , suç , korku, seri , +18, erotik film , izleme hizmeti sunar.

Erotik film izle Erotik film Erotik filmler