60 yılı aşkın bir süredir sinemadan fotoğrafa, video yerleştirmeden heykele yapıtlar üreten 88 yaşındaki efsane Agnès Varda, İstanbul’da da “Şehrin Kırışıklıkları” projesiyle duvarlara yapıtlar bırakan genç JR ile birlikte Fransa’nın köylerini gezdi. İkili bir yandan halkla sohbet etti, fotoğraflar çekti, çektikleri fotoğrafları sergiledi, bir yandan da dost olup birbirlerini daha iyi tanımaya çalıştı. Mekânlar ve Yüzler, iki çok özel sanatçının sanat, yaş almak, paylaşmak ve gezmek hakkında ürettikleri bir belgesel.

Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi : 01 Mart 2018
IMDB Puanı : 7.9/10
hdfilmseli.com Puanı : 8.2/10
Yapım : 2017
Yönetmen : Agnès Varda, Jr.
Senaryo : Agnès Varda, Jr.
Oyuncular : Agnès Varda, Jeannine Carpentier, JR, Marie Douvet
Orijinal İsim : Visages villages

Yaşadıkları yer 2014 yılında IŞID tarafından ele geçirilince bir kısım aktivist Berlin’e birkaçı da Türkiye’ye yerleşir. Türkiye’ye yerleşen “Rakka Sessizce Katlediliyor” adlı aktivist grup yaşananlar karşısında harekete geçmek ister. Kimlikleri gizli olan arkadaşlarından aldıkları bilgileri dünya ile paylaşmaya çalışan grup, sürekli gizlendikleri yeri değiştirmek zorunda kalır. Sürgündeki bir grup cesaretli insan, dünyadaki en büyük kötülüklerden birine karşı birbirleri için hayatlarını riske atarlar.

Tür : Belgesel, Savaş
Gösterim Tarihi : 02 Temmuz 2017
IMDB Puanı : 7.4/10
hdfilmseli.com Puanı : 7.7/10
Yapım : 2017
Yönetmen : Matthew Heineman
Senaryo : Belirtilmemiş
Oyuncular : Abdelaziz Alhamza, Hamoud Almousa, Mohamad Almusari
Orijinal İsim : City of Ghosts: Raqqa

İzlenme : 152 views - Yorum : 0

1992 yıllarında sokak filmi çekiminden sonra görüntüler kaybolur.Bunun için sıra dışı çektiği filmin görüntülerini bulmak için yola koyulur.Sigapur yapımı olan film kült bir filmdir.Çok küçük makaralar ile çekilen filmde öğretmenlerinin bir anda ortadan kaybolması olayları daha karmaşık hale sokmaya yetecektir.20 yıl sonra eski mahallesine geri dönerken eski anıları ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.Artık iz onun peşine düşer.Filmlerinin izlerine ulaşmaya başladığında onu enteresan bir macera bekler.

Tür : Belgesel, Biyografi
Gösterim Tarihi : 26 Ekim 2018
IMDB Puanı : 7.0/10
hdfilmseli.com Puanı : 7.1/10
Yapım : 2018
Yönetmen : Sandi Tan
Senaryo : Sandi Tan
Oyuncular : Georges Cardona, Sandi Tan, Sophia Siddique Harvey
Orijinal İsim : Shirkers

1970’li yıllarda çekilen ve feminist uyanışı yansıtan kadın fotoğraflarını tekrar ele alan bu film, o kadınların hayatını ve devam eden değişim ihtiyacını inceliyor.
1977’de bir fotoğraf kitabı, çocukluklarındaki kültürel kısıtlamalardan kurtulup insani yönlerini tümüyle kucaklayan kadınların uyanışını yansıttı. Feministler: Onlar Ne Düşünüyordu? o fotoğrafları, o kadınları ve o zamanları anımsarken, sürekli değişime duyulan acil ihtiyacı oldukça açık biçimde ortaya koyarak modern kültürümüzü hedef tahtasına oturtuyor. Filmde Jane Fonda, Lily Tomlin, Judy Chicago ve Laurie Anderson gibi kadınlarla samimi ve çarpıcı röportajlara yer verilirken kimlik, kürtaj, ırk, çocukluk ve annelik gibi konular ele alınıyor.

Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi : 12 Ekim 2018
IMDB Puanı : 4.0/10
hdfilmseli.com Puanı : 5.2/10
Yapım : 2018
Yönetmen : Johanna Demetrakas
Oyuncular : Jane Fonda, Judy Chicago, Laurie Anderson, Lily Tomlin
Orijinal İsim : Feminists: What Were They Thinking?

İzlenme : 165 views - Yorum : 0

Klasik Disney yapımlarının izinden giderken sürükleyici bir anlatımla her yaştan seyirciyi yakalamayı başarıyor. ”Çin Seferi”, Disneynature’ın daha önce çekmiş olunan belgeseli Çin’de Doğdum isimli büyük ekran macerasının film yapımcıları ile sizi dünyanın en yoğun, ulaşılması zor ortamlarından bazılarına davet ediyor.

Tür : Belgesel
Gösterim Tarihi : 2017
IMDB Puanı : 6.9/10
hdfilmseli.com Puanı : 7.4/10
Yapım : 2017
Yönetmen : Ben Wallis
Senaryo : Belirtilmemiş veya Bilinmiyor
Oyuncular : Maggie Q
Orijinal İsim : Expedition China


Günün Filmi
En Çok Yorumlananlar
300x250 Reklam 1
Film Kategorileri
En Çok İzlenenler
300x250 Reklam 2
728x90 Alt Taraf

Türkiye'nin önde gelen film izleme siteleri arasında yer alan site sizlere güncel , aile , suç , korku, seri , +18 film, erotik film izle hizmeti sunar.

Erotik film izle Erotik film Erotik Film seyret