*/ ?>

Sinema tarihinin başyapıtlarından biri olan Baba serisinin üçüncü ve son filmi. Ailenin lideri olan Michael Corleone artık 60’ına geldiği için kendisine yeni bir varis aramaktadır. Kendisi yeraltı dünyasından çekilecek ve ailesinin suç dünyasıyla ile olan bağlarını da koparacaktır.
Varis olarak gözünü kestirdiği kişi ise Vincent’dır. Fakat olaylar Michael’ın umduğu gibi gitmez ve yeni hesaplaşmalar ve oyunlar baş gösterir…
90 yılı yapım, daha az aksiyon içerdiği için kimileri tarafından en zayıf bölüm olarak kabul edilir, ama yine de serinin önceki filmlerine göre yavaş olan ritmi sonlara doğru yükselir ve unutulmaz bir finale ulaşır.

Tür : Suç, Dram
Gösterim Tarihi : 01 Aralık 1990
IMDB Puanı : 7.6/10
hdfilmseli.com Puanı : 8.1/10
Yapım : 1990
Yönetmen : Francis Ford Coppola
Senaryo : Francis Ford Coppola, Mario Puzo
Oyuncular : Al Pacino, Andy Garcia, Bridget Fonda, Diane Keaton, Eli Wallach, Franco Citti, Joe Mantegna, Michele Russo, Raf Vallone, Talia Shire
Orijinal İsim : The Godfather: Part III

1972 yapımı ilk filmin devamı niteliğinde, yine yazar Mario Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın yaratıcı ellerinden çıkmış usta işi bir yapım. Film, altı adet Oscar ödülü kazanmıştır.
Genç Corleone, Amerika’ya yeni gelmiştir. 1917 yılında, New York şehri’nin yerel mafyalarından birinin liderini öldürünce saygınlık kazanır ve korkulan biri haline gelir.
Bu arada, 50 yıl sonra, Michael Corleone, Washington’da senato komitesine aile işleriyle ilgili ifade vermektedir.Film,eleştirmenler tarafından önceki filmden daha başarılı bulunan az sayıdaki devam filminden biri olarak kabul ediliyor. Robert De Niro filmde yalnızca 45 dakika Vito Corleone’yi canlandırarak Oscar’ı almıştır.

Tür : Suç, Dram
Gösterim Tarihi : 01 Aralık 1974
IMDB Puanı : 9.0/10
hdfilmseli.com Puanı : 9.4/10
Yapım : 1974
Yönetmen : Francis Ford Coppola
Senaryo : Francis Ford Coppola, Mario Puzo
Oyuncular : Al Pacino, Bruno Kirby, Diane Keaton, Frank Sivero, Gianni Russo, James Caan, John Cazale, Lee Strasberg, Robert De Niro, Robert Duvall, Talia Shire
Orijinal İsim : The Godfather: Part II

İzlenme : 123 views - Yorum : 0

Baba 1 Film izle ; Mario Puzo’nun çok satan kitabından Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan eser, 40’lar ve 50’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı öyküsünü konu alıyor. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u artık işleri yönetemeyecek duruma düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçer. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştirmeye başlar.Film o yıl En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanmıştır. Yapılan araştırmalar sonucu Türkiye’de en fazla izlenen ve satılan film olma özelliği de taşır.

Tür : Suç, Dram
Gösterim Tarihi : 01 Ekim 1973
IMDB Puanı : 9.2/10
hdfilmseli.com Puanı : 9.5/10
Yapım : 1972
Yönetmen : Francis Ford Coppola
Senaryo : Francis Ford Coppola, Mario Puzo
Oyuncular : Al Pacino, Alex Rocco, Franco Citti, Gianni Russo, James Caan, John Marley, John Martino, Marlon Brando, Richard Conte, Richard S. Castellano, Robert Duvall, Sterling Hayden
Orijinal İsim : The Godfather

İzlenme : 619 views - Yorum : 0

Dünyalı 1 Film izle 2007 , John Oldman, bir üniversitede yaptığı tarih profesörlüğü görevinden ayrılıp başka bir yere taşınma kararı alır. Veda etmek için evine gelen profesör arkadaşları John’un taşınmasının altındaki nedeni merak eder.
Arkadaşlarının meraklı soruları üzerine gizemini korumaktan vazgeçen John, neden taşındığını açıklar: yaklaşık 14.000 yıldan beri yaşayan ve hiç yaşlanmayan bir ölümsüzdür. Ortaya attığı bu iddia arkadaşları tarafından sorgulanacak ve hepsi John’un delirmiş ya da kendilerini sınıyor ya da en kötüsü doğruyu söylüyor olma ihtimalleri arasında gidip geleceklerdir.

Tür : Dram, Fantastik, Bilim-Kurgu
Gösterim Tarihi : 10 Haziran 2007
IMDB Puanı : 8.0/10
hdfilmseli.com Puanı : 8.4/10
Yapım : 2007
Yönetmen : Richard Schenkman
Senaryo : Jerome Bixby
Oyuncular : Alexis Thorpe, Annika Peterson, David Lee Smith, Ellen Crawford, John Billingsley, Tony Todd, William Katt
Orijinal İsim : Jerome Bixby’s The Man from Earth

Blade Runner 1: Bıçak Sırtı Film izle Türkçe Dublaj 1982 , Film ; Philip K. Dick’in romanından uyarlanmıştır. 2 Oscar adaylığı. 10 farklı ödül ve 16 adaylığı bulunmaktadır. Uzaydaki bir madende çalışan androidler, kaçıp dünyada rehine alıyorlar. Rick Deckard (Harrison Ford)’ın işi onları bulup yok etmektir. Kaçanları ararken, anroidlerle insanları birbirinden ayırmak zorundadır. Aramaları sırasında kopya insanları, yani androidleri yapan şirket Tyrell Corporation hakkında gizli bilgiler elde ediyor.
Görsel olarak muhteşem, yoğun aksiyon sahnelerine sahip ve yapımından bu yana güçlü bir etkiye sahip olan Ridley Scott’ın Bladerunner’ı, uzatılmış ve daha önce asla görülmemiş özel efektlere sahip Son Versiyonu ile karşınızda. 21.Yüzyıl Dedektifi Rick Deckard rolünde Harrison Ford erkeksilik ve incinebilir bir varlıkla bu tarz sahibi kara gerilime imza atıyor. İleri teknoloji bir dünyada şehrin dışında ve sosyal dejenerasyonla dolu bir gelecekte Deckard, kaçak ve katil replikaların peşindedir – ve kısa süre içerisinde ruhunu teslim edeceği esrarengiz bir kadına doğru yol almaya başlamıştır.

Tür : Dram, Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
Gösterim Tarihi : 31 Mayıs 1982
IMDB Puanı : 8.2/10
hdfilmseli.com Puanı : 8.4/10
Yapım : 1982
Yönetmen : Ridley Scott
Senaryo : David Webb Peoples, Hampton Fancher, Philip K. Dick
Oyuncular : Edward James Olmos, Harrison Ford, Joanna Cassidy, Joe Turkel, M. Emmet Walsh, Rutger Hauer, Sean Young
Orijinal İsim : Ölüm Takibi | Blade Runner: The Final Cut | Dangerous Days – Final Cut

Toplam 24 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...1020...Son »

Günün Filmi
En Çok Yorumlananlar
300x250 Reklam 1
Film Kategorileri
En Çok İzlenenler
300x250 Reklam 2
728x90 Alt Taraf

Türkiye'nin önde gelen film izleme siteleri arasında yer alan site sizlere güncel , aile , suç , korku, seri , +18, erotik film , izleme hizmeti sunar.

Erotik film izle Erotik film Erotik filmler