cosmos-bir-uzay-seruveni-belgesel-izle

Cosmos Bir Uzay Serüveni / Cosmos A SpaceTime Odyssey Belgesel izle – HD 2014 Türkçe Dublaj , Evrenin görkemini ortaya çıkartmak ve olağan üstü olayları açıklamak için mükemmel bir belgesel.Türkçe seslendirmesi Haluk Bilginere ait animasyon.İyi Seyirler… Not : Tüm Bölümler Türkçe Dublaj Olarak Değiştirilmiştir.

Gösterim tarihi: 2014 hdfilmseli.com puanı: 10.0/10 IMDB puanı: 9.6/10 Yapım: 2014 Oyuncular: Neil deGrasse Tyson, Stoney Emshwiller, Cary Elwes Tür: Belgesel , Animasyon Türkçe Seslendirme : Haluk Bilginer

Cosmos Belgeseli Bölüm isimleri

1. Parça : Samanyolu’na Bir Bakış
2. Parça : Yaşam Nehirleri
3. Parça : Bilginin Gücü
4. Parça : Gökyüzündeki Hayaletler
5. Parça : Aydınlıkta Saklanmak
6. Parça : Daha Derine Gitmek
7. Parça : Temiz Bir Oda
8. Parça : Güneş’in Kardeşleri
9. Parça : Elektrik Çocuk
10. Parça : Kayıp Dünyalar
11. Parça : Ölümsüzler
12. Parça : Özgür Dünya
13. Parça : Karanlıktan Korkma


Fragman

Parça 1

Parça 2

Parça 3

Parça 4

Parça 5

Parça 6

Parça 7

Parça 8

Parça 9

Parça 10

Parça 11

Parça 12

Parça 13

Yorumlar
hakan
09 Nisan 2014 - 21:21

cosmos güzel bir bilim araştıması ve ufkumuzu çok ötelere götüren bir yapıt ama bizim bir çok yerdeki söyleşi ve görsel sunum bizim inanç sistemimize ters olduğunu düşünüyorum çunkü charles darwin iddası ve öretileri ewrim teorisi üzerine tabi neye inandığınız size kalmış.ama güzel belgesel arkadaşlar.izleyin ve bu seri dir.

Doğancan
17 Nisan 2014 - 14:34

İnanılmaz bir seri bunu okullarda yayınlasalar halkın bilgi düzeyi %70 artardı

HD FİLM SELİ
18 Nisan 2014 - 03:14

İyi seyirler dileriz.

Serdar
18 Nisan 2014 - 17:38

Evrim bir teoriden ibaret değildir Gerçektir.Gözler önünde olan bir şeyi reddetmek için cahil ve ahmak olmak gerek.

akiif
26 Nisan 2014 - 23:20

cosmos 3. bölümde bir sorun var. 4. dakikadan sonra kapanıyor.

HD FİLM SELİ
27 Nisan 2014 - 00:28

Bahsedilen bölüm sorunsuz açılmaktadır. İnternet bağlantı ayarlarınız veya internet hızınız ile alakalı olabilir. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder iyi seyirler dileriz. hdfilmseli ailesi.

ali
29 Nisan 2014 - 23:40

eline saglık

HD FİLM SELİ
30 Nisan 2014 - 02:07

iyi seyirler.

serkan
30 Nisan 2014 - 05:18

Bolca efekt doldumuşlar.Milleti kandırıyolar.Bunlara inanan cahillerde var.Yok efendim evrendeki herşey tesadüfen oluşmuş.İnsanlar maynundan gelmiş.Maymunlar kertengelerden mutasyona uğramış.Kertengele sudan çıkmış ayakları çıkmış evrim geçirmiş.İnsan gözü balıkların gözünden oluşmuş yuvarlak olmuş.Sonra tesadüfen mikro organizmalar sayasinde görmeye başlamış.Ataist propagandasi yapan saçma sapan bir belgesel kendileri bile inanmıyor dediklerine.kuranı kerim türkçe mealini okuyunda biraz ufkunuz açılsın…

Utku mete uçar
07 Mayıs 2014 - 17:02

4.bolum ve sonrası türkçe dublaj degil.

asil
14 Mayıs 2014 - 20:10

süper bir site hdfilmseli.com.cosmosu seyrediyorum …belgesseller süper.emegi geçen herkese teşekür ediyorum.başarılarınızın devamı dilgiyle…

mehmet
16 Mayıs 2014 - 18:43

serkan gibilerde var bu dünyada işte. adamlar tesadüfen oluştu falan demedi hatta adamların dedikleri tam tersi tesadüf denen bişey yoktur diyorlar. Senin inandıgın şey bu dünya ile sınırlı,adamlar evreni anlatıyor ve bazı kanıtlanmış şeyleri söylüyor. Yapamadıkları şeyleride kabul ediyorlar diger bölümleri izlemişseniz hatırlarsınız.

ahmet omer
16 Mayıs 2014 - 20:05

harıkaaa mükemmel

sasasasasasasasasasa
16 Mayıs 2014 - 22:25

Bence müthiş bir filim

Orhan
17 Mayıs 2014 - 05:18

Kutsal kitapları arapça değil kendi dilinizde okuyun belki biraz körü körüne inanmaktan vazgeçersiniz.Evrime küçük bir örnek her sene değişen aşılardır çünkü bakteriler virüsler çok hızlı evrim geçirirler onların panzehirleride devamlı olarak yenilenir.

ho
19 Mayıs 2014 - 18:06

7.bölüm den sonrası türkçe değil nasıl bir iş bu

Yargıç
19 Mayıs 2014 - 21:32

Afiştede yazdığı gibi Türkçe-ingilizce olarak eklenmiştir.Türkçe bölümler çıktığı zaman güncellenecektir.iyi seyirler dileriz…

Ömar
19 Mayıs 2014 - 23:14

Bismillahirrahmanirrahim “Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz (onu) elbette genişleticiyiz.” (Zariyat 47. Ayet). 1400 yıl önce ki Kuran-ı Kerim’de geçen ayetlerde zaten anlatılıyordu. Yani evreni keşfetmek için Kuran’ı araştırmak kafi gelecektir. Ayrıca bilimi dinden ayrı tutmak saçmalığından da bir an önce vazgeçmek gereklidir.

doğan
22 Mayıs 2014 - 00:19

bize cahil diyenler, evrim saçma diyenler.. şuan cvp versinler onlara hak vericem.. adem ve hava beyaz tenli mi zenci mi asyalı mı tipi nasıl? yoksa hher kıtaya adem ve hhava mı var…. koşulara göre insan oğlu evrim geçirdi..

mk
30 Mayıs 2014 - 22:23

insanlarin onyargilarini bi yana atip izlemeleri gereken onemli belgesellerden biri

apo
31 Mayıs 2014 - 06:03

keşke körü körüne olan inaç sisteminizi değiştirip olaylar arasındaki bağlantıları görebilseniz

Mustafa..
31 Mayıs 2014 - 20:09

Yıl olmuş 2014 hala allah ve din denen saçma masallara inanlar var. Dikkatinizi çekerim ‘inanç’ ayrı ‘Gerçek’ ayrıdır. İnanç insanın hayal gücüne dayanan masallardır, Gerçek ise kanıtlara dayanan elle tutulur gözle görülür olgulardır. Bknz allahı ve dinleri biz insanlar var ettik çünkü cahidik ve korkuyorduk fakat zaman geçtikçe bilim yobaz zihniyetin kıyımlarına rağmen ilerledi ve gerçeklere ulaştık. Evet hepimiz bir dizi tesadüfün ürünü olan küçük yıldız tozlarıyız bunu kabul etmek zor geliyor çünkü küçüklükten beri ailelerimiz bizleri içi egoizm dolu masallarla büyüttü. Şimdi bir kez daha düşünün ve en önemlisi düşünmeye başlamadan önce kuranı veya hangi dine mensupsanız o dinin kitabını konuştuğunuz ve anladığınız dilde okuyun, ve Anlayın..

serdar
05 Haziran 2014 - 19:01

Mükemmel bir seri. Kimileri diziyi izleyip dinin saçmalık olduğunu düşünebilir, kimisi de benim gibi inandıklarının doğruluğunu pekiştirebilir. Mesela Big Bang, resmen yaradılışı destekler şekilde gerçekleşmiştir ve bilimsel olarakta kanıtlanmıştır. Evrim konusuna gelince, evrim bir teoridir, geçiş fosilleri bulunamamıştır ve kehribar ve amber içinde 50 milyon yıllık şu anki hallerinden farksız akrep ve sinek fosilleri mevcuttur. Bilim ile dini birbiri ile çarpıştırıp çok bilmişlik yapmak, sadece yolunu bulamamış olmanın acziyetinden ibarettir. Din ve bilimden beraberce faydanlanmak insanlığın menfaatine olacaktır.

Tayfur bircan
06 Haziran 2014 - 15:45

arkadaşla merhaba… ben nat,geo izleyemiyorum,digitürk,üm yok bu sitelerdende izleyemiyorum çünki internetim sınırlı, lütfen bu sitelerden veya başka bir biçimde cozmos belgeselinin tamamına ulaşmamı sağlamak amaçlı yardımlarınızı rica ediyorum. download programı ,cd, dvd, nasıl olursa … ilgilenirseniz sevinirim ,teşekkürler..

Koray
13 Haziran 2014 - 16:06

Mükemmel bir seri , cidden ufku açıyor kesinlikle izlenmeli. Hdfilm’e teşekkürler

isimsiz
15 Haziran 2014 - 01:24

10.bölüm 27.sn görüntü ses yok video ilerliyor sadece !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ensar
24 Haziran 2014 - 02:35

izlenmesi gereken Allah’a imanımı arttıran büyüklüğünü, gücünü, azametini birazdaha iyi anlamamızı sağlayan çok güzel bir bilim kurgu belgesel

Şunlara değinmeden geçemeyeceğim.
Belgeseli hazırlayan bilim adamlarının ateist olması sebebi ile evrim çok duyacağınız bir kelime olacaktır takılmayın.
Lakin evrim bir gerçektir. Bütün canlılar doğal dönüşüm yada bence daha doğru terim gelişim geçirirler evrim bu şekilde bir gerçektir. Genler aktarıldıkça evrim kendini gösterir. Özellikle de beyin git gide gelişiyor. Zaten görünen bişey (etrafınızdaki küçük çocuklarla çocukluğunu karşılaştırın) Çok zekiler değil mi. Dahada zekileri gelecek dahada dahada…. işte bu doğal evrim – Doğal seçilim

Fakat şunuda anlayın müslümanlar olarak anlamalıyız.
İslam dinine inanmayan birisinin (insan için) yaşamın başlangıcını anlayabilmesi imkansızdır.
Din kavramını reddettiği için Doğan olarak Hz Ademin cennetten dünya ya gönderilmesini kabul etmezler. Bunun sonucunda da biyere bağlama ihtiyacını atalarımız maymunlardır diyerek karşılarlar. Bırakın onlarınki öyle sizinki Adem olsun ve izleyin ..!
Lakin zaman kavramınında burda altını çizeyim. O öyle bir Allah ki Zamanı da o yarattı. Dikkat ederseniz bize (dünyaya) göre süre zaman kavramı ile uzaydaki çok farklı. Düşünün ya Allaha göre!
Herşeyi yaratan o büyük güç sizce zamanın esiri olabilirmi (yarattığının esiri) O ol der olur (anında) ama bize göre 4,5 milyar yıl. OLAMAZ MI?
Kısacası çok güzel insanı düşünmeye teşfik eden (KURANIN DA BİZDEN İSTEDİĞİ BU DEĞİL Mİ?) güzel bir belgesel.
Tek dikkat edilmesi gereken şey sapla samanı ayırt edebilmek

Yunus
29 Haziran 2014 - 09:59

Abi bi belgeselide dine bağlamayın ya. Belgesel bu belgesel, inanırsın inanmazsın tamam da, bu belgeseli izleyen yöbazlar birden alim kesiliyor. Biride çıkmış tamamına saçmalık demiş bence asıl saçmalık şu ana kadar ki tüm insanların tek bir erkek ve bir kadından geldiğine inanmakdır ya da ilk insanın aynı bizim gibi olduğuna inanmaktır..

utku
01 Temmuz 2014 - 14:21

adamın bilgisine hayran kaldım

Ahmet
02 Temmuz 2014 - 20:31

Müthiş bir eser. Carl Sagan’ın ilk Cosmos eserine müthiş bir güncelleme olmuş. Neil deGrasse Tyson müthiş bir sumu yapmış kendisi Michio Kaku gibi hem sahne yönü çok güçlü hem bilimsel gücü.
Arkadaşlar devir bilim devri lütfen 18. YYdan sonra çöken şeylerle kafa ağrıtmöayın. Bilim salt gerçeklere dayanır hurafelere değil. Ve Neil’ın eserde ifade ettiğini özet geçersek (hafif spoiller olabilit); Biz her şeyi bilmiyoruz, öğrenmeye devam ediyoruz bilim budur. Bilmediğini itiraf etmek davranılmasından çok daha doğrudur. Evet Bilim budur, Galileo teleskopu ile ilk kez yabancı diyarlara bakmasından bu yana bilim (yani onun nimetlerinden yararlanan insanoğlu) Aya gidebilmiş, güneş sistemi dışına araç gönderebilmiş, tıp ve fizik gibi alanlarda müthiş ilerleme kaydetmiştir. Daha yüzkusur yıl evvel insanlar yeni yeni uçmaya başlamışlardı.
Kopernikten itibaren insanları evren anlayışı ve nihayetinde Hubble ile tamamen değişmiştir. Aynısı Charles bir süre sonra, Robert Darwin ve onun temsil ettiği bilimle insan artık kendisini hürafeden, sekülerizme geçmiş olarak bulacaktır.
Yaşasın akıl…

mehmet yildiz
25 Temmuz 2014 - 14:17

harika. bilimde ilerleyenler gelecekte dünyanın efendisi oluyorlar. inanmayanlar ya köle ya da yok olup gidiyorlar.
bilimsel yolda yaptığınız bu büyük katkılara en içten saygılarımı sunuyorum.

Aysen
01 Eylül 2014 - 20:03

Mustafa kardeşimiz bilmiyorum Müslüman mısın yoksa başka dinden misin fakat bizim yani İslam dinine masal deyip sonra da anne ve babalarımızı eleştirme hakkına sahip olduğunu düşünmüyorum. Biz bu dini benimsiyoruz ve doğru buluyoruz. Bu bizim görüşümüz. Seni ilgilendirdiğini sanmıyorum. Herkes başkalarının dinine ve inanışına saygı göstermeli, yargılamamalıdır. Özür dilerim belgesel dışında bir yorumdu ama bunu söylemem gerektiğini düşünüyordum lütfen saygı gösterin. Bu arada gerçekten muhteşem bir belgesel bayıldım.

yagmur
04 Eylül 2014 - 18:53

arkadaslar bilimsel bir gercekliğe uydurma diyemiyecegınız gıbı inançlarada saçmalık diyemessiniz çogumuzun bildigi gibi bigbang teorisindede daha kesfedilmemiş milyonlarca sey var bunun dinle ilgili bir bulusma noktasıda olabilir ben dine inanan biriyim ama bilimsel gerceklerede inanıyorum din gercekleri kısıtlamaya calısmaz dini kendine göre yorumlayan insanlar o gercekleri bilimle ters durup kendi çıkarları dogrusunda sizlere anlatırlar cosmos gercekten cok basarılı olmus zaten böyle bir belgeselde bence dini bir sey olamaz onların gercekciliğini cürütmüş olur din somut degıldır manevıdır

kampaçi zaraki
06 Eylül 2014 - 00:50

arkadaşlar bu belgesel gerçekten evren hakkında iyi bilgiler vermiş ama her şeyin tesadüf olması saçma geliyor.Her şey tesadüfen olmuş olsaydı şuan günümüzdü yeni yaşamların biranda belirmesi gerekirdi ama her şey bir düzen ve ölçüye göre yaratılmıştır zaten kutsal kitabımızda apaçık belli,bunun dışında iyi bir belgesel

gökçe
12 Ekim 2014 - 15:58

belgesel en başından bağnaz dinciliğe cevabını veriyor zaten. o yüzden biz aydınlanmamıza bakalım, isteyen karanlıkta kalsın :)

Pedofilullah
12 Kasım 2014 - 11:53

Merhaba
Cosmos belgeselinin 8, 9 ve 10 numaraları bölümü silinmiş yenilerseniz memnun olurum teşekkürler.

Yargıç
13 Kasım 2014 - 00:27

İlginiz için teşekkür ederiz.Linkler yenilenmiştir.iyi seyirler dileriz. https://www.hdfilmseli.com

onur
13 Kasım 2014 - 05:30

bölüm 8 le bölüm 7 aynı olmuş

Yargıç
13 Kasım 2014 - 12:36

Hemen kontrol ediliyor.İlginiz için teşekkür ederiz.

umut
18 Kasım 2014 - 22:11

5,7,8,9,11,12 ve 13.ncü bölümler hata veriyor bu durumdan bi bilgisi olan var mı arkadaşlar ??

Yargıç
18 Kasım 2014 - 23:44

Linkler yenilendi. İlginiz için teşekkür ederiz. https://www.hdfilmseli.com

yakup
10 Aralık 2014 - 20:01

çok güzel bir belgesel.halen sitenizde tutmayı başardığınız için teşekkürler. ama sitede biraz daha az reklam olursa daha çok çeker insanları diye düşünüyorum. bu arada hem dindarım hem de bu belgeseli izlerim diyen arkadaşlarım kendinizi kandırmayın. bu belgeselin her saniyesi evrim teorisini destekler biçimde hazırlanmış.

Halil Serkan
15 Ocak 2015 - 05:28

Her bölümü ayrı keyifli olan bu belgeselin. Özellikle 11. bölümü beni çok etkiledi. Biraz sıra dışı/hayali gerçeklik ve bazı gerçekleri tokat gibi yüze vurmasıydı belki de bu..

mehmet
25 Ocak 2015 - 19:04

belgesel meraklısıyım

Yargıç
26 Ocak 2015 - 13:46

İyi seyirler dileriz….

..
08 Temmuz 2015 - 18:05

Kardeş linkler ölmüş yenileyebilir misin?

Yargıç
08 Temmuz 2015 - 18:54

linkler düzeltildi.İyi seyirler…

Fehmi shevki
09 Ocak 2016 - 02:01

Very good

Etiketler

Günün Filmi
En Çok Yorumlananlar
Film Kategorileri
En Çok İzlenenler
300x250 Reklam 2
728x90 Alt Taraf

Türkiye'nin önde gelen film izleme sitemiz sizlere keyifli, güncel , aile , suç , korku, +18 erotik videolar ve erotik film izleme hizmeti sunar.

Erotik film izle Erotik film Erotik Film seyret